poniedziałek, 16 stycznia 2012

Skrzypolen

Jakis już czas temu wykończyłam butelkę skrzypolenu i postanowiłam napisać o nim kilka słów.
Opis:
Skrzypolen stanowi połączenie oleju lnianego z wyciągiem ze skrzypu polnego. Skrzyp polny to jedna z najbardziej znanych roślin zielarskich, która pomaga utrzymać włosy, skore i paznokcie w dobrej kondycji. Olej lniany wpływa korzystnie na elestycznosc, odporność i nawilżenie naskórka, Wspomaga utrzymanie prawidłowego stanu cebulek włosowych przyczyniając się do budowy wlosow o naturalnie zdrowym i lśniącym wyglądzie
Zastosowanie: preparat polecany osobom z kruchymi i łamliwymi paznokciami, oraz osobom pragnącym utrzymać piękne, geste i lśniące włosy bez rozdwajających się końcówek.
Dawkowanie: dorośli 5ml dziennie w trakcie posilku
Skład:
olej lniany(oleum lini)-96,2%
wyciąg ze skrzypu polnego(equisetum arvense)-3,8%
mieszanina tokoferoli(przeciwutleniacz)
Jedna dzienna porcja 5ml zawiera:
olej lniany- 4,81ml
wyciąg ze skrzypu-0,19ml

Skład oleju lnianego:
Olej lniany zimno tłoczony nieoczyszczony zawiera rekordową ilość kwasów omega-3. Na 1 litr oleju ponad 50% jego składu to kwasy omega-3.
Skład 1 litra (1000 ml) oleju lnianego stanowią następujące NNKT:
- kwas alfa-linolenowy(ALA) (omega-3) - ponad 500 ml
- kwas linolowy(LA) (omega-6) - około 150 ml
- kwas oleinowy(O) (omega-9) - około 170 ml
oraz nasycone kwasy tłuszczowe - około 100 ml
dzialanie:(ze strony  http://www.olejlniany.zdrowe-produkty.pl/olejlniany.htm)
SKÓRA, WŁOSY, PAZNOKCIE:
  • Ze względu na swoje dobroczynne właściwości olej lniany bywa używany w leczniczym masażu skóry, odżywiając ją i nadając jej elastyczność.
  • Niedobór NNKT jest związany z występowanie różnego rodzaju chorób skóry, w tym m.in. egzemy i łuszczycy.
  • Polecany dla skór suchych z objawami łuszczenia, mało elastycznych, szorstkich.
  • Kwasy omega-3 aktywizują procesy likwidujące zgubne skutki nadmiernej ekspozycji na promienie UV na komórki naskórka (suchość, akantoza).
  • Udowodniono też, że bez kwasów omega-3 poddana działaniu czynników agresywnych (WR, mydło, warunki atmosferyczne, itd.) warstwa rogowa skóry nie jest w stanie utrzymać odpowiedniego stopnia nawilżenia.
  • W przypadku skór tłustych odpowiedni procent kwasu alfa-linolenowego gwarantuje właściwą płynność łoju skórnego i jego równomierne rozprowadzanie na powierzchni naskórka. Nie dochodzi wówczas do zaczopowania ujść gruczołów łojowych i powstawania zaskórników.
  • Lignany zawarte w oleju lnianym hamują aktywność 5-alfa-reduktazy, enzymu uczestniczącego w przekształcaniu testosteronu do dihydrotestosteronu, który powoduje łysienie u mężczyzn.
Olej lniany ma tez oczywiście inne dobroczynne działania - miedzy innymi wspomaga procesy trawienne, zaspokaja zapotrzebowanie kobiet w ciąży na NNKT, wspomaga leczenie depresji ponieważ z omega 3 produkowane są hormony szczęścia ;)

Natomiast skrzyp zawiera flawonoidy, substancje mineralne, związki krzemu, przede wszystkim krzemionkę. Krzemionka jest jednym ze składników organizmu, których ubywa wraz z wiekiem

Co mogę powiedzieć o smaku... jest straszny, początki są trudne ;) później można się przyzwyczaić. Należy skrzypolen przed użyciem dobrze wstrząsnąć, ponieważ na samym dole odkłada się ciemniejsza maź która nadaje temu olejowi paskudny smak ;) .Przy nieodpowiednim pomieszaniu zostaje ona na dnie i przy końcu trudno to pic ;)

Skrzypolen jest do picia ja jednak wcierałam go tez w skore, oraz we włoski, paznokcie. Po spłukaniu byly lśniące i puszyste :). Przyczynił się do ich odżywienia w czasie kiedy zaczęłam o nie dbać, na 100%  kiedyś go jeszcze znowu kupie.

Swój olej kupiłam w sklepie ze zdrowa żywnością za jakieś 14zł(100ml) ale widziałam go tez na stronie doz.pl
Znacie ten produkt? używacie oleju lnianego?

13 komentarzy:

  1. Dodawałam przez jakiś miesiąc 2 łyżki oleju lnianego do sałatki - codziennie ale nie zauważyłam większych efektów. Teraz łykam tabletki Bio Silica z Olimpu i czekam na efekty (mają dobry skład);)
    A co do wcierania to zgadza się- fajne mam efekty po nocy z olejem lnianym:)Włoski są błyszczące, nawilżone i takie lejące się:)

    Zapraszam do mnie: http://naturalniezakrecona.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. tez wlasnie wolalam ten skrzypolen zostawiac na cala noc :) efekt wtedy byl lepszy :) kupilam go w sumie z mysla o wcieraniu ale skoro jest zdrowy i mialam go juz w domu to tez go pilam ;) i jak go kupie ponownie to tez bede robic tak samo czyli pic i wcierac

      Usuń
  2. O proszę, właśnie o nim wczoraj myślałam. używałam go jakiś czas temu, dodając do sałatek (zamiast oleju), nakładając na włosy, od czasu do czasu na całe ciało po dłuższej kąpieli:-). Bardzo sobie go chwalę za to że jest tak bardzo naturalny i odżywczy:-). Jest praktycznie w każdym sklepie z większym asortymentem, ale ze względu na to, że musi być przetrzymywany w chłodnym i ciemnym miejscu, myślę że lepiej kupić w aptece, lub tak jak wspomniałaś w sklepie ze zdrową żywnością:-). Nie próbowałam go pić samego z siebie, ale czasami jak robiłam sobie kanapeczki z mozzarellą, pomidorem i bazylią, to troszkę polewałam nim serek. :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. masz racje lepiej go nie kupowac w zwyklym sklepie...
      sam laniany nie jest zly ale ten skrzypolen jest paskudny ;)

      Usuń
    2. Herbata ze skrzypu też paskudnie smakuję, mimo że lubię smak niektórych ziół, te piję jak za karę;-)

      Usuń
    3. do wszystkiego da sie troche przyzwyczaic wazne ze efekty sa :) na poczatku zeby nie zwymiotowac popijalam ten skrzypolen herbata :d... pozniej jakos szlo ...

      Usuń
  3. nie znam tego i nigdy nie używałam.
    Mam do Ciebie mega prośbę.
    U mnie na blogu jest taki baner ..
    Jakbyś mogła to wejdź w niego.
    To jest baner do sklepu (limonkowy szyk).
    Z góry dziękuję;*

    OdpowiedzUsuń
  4. nie używam niestety... ale brzmi ciekawie :) mam takie pytanko - bo widzę, że włosy masz piękne, używałaś któregoś z tych "hinduskich" olejów? polecasz jakiś szczególnie? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. amle tylko a tak to mydelko sesa z tymi wyciagami, oraz henne w ktorej tez sa te ajurwedyjskie ziola. Wszystko to moje wloski bardzo lubia :)

      Usuń
  5. Nie używałam, nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje! Muszę nadrobić zaległości.

    OdpowiedzUsuń
  6. Zaciekawiłaś mnie tym produktem :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...