poniedziałek, 16 czerwca 2014

Krem-balsam Naftalan S

Witam :)

Balsam do problematycznej skóry głowy.

Opis:
W  skład kremu-balsamu Naftalan S wchodzą dwa wyjątkowe składniki aktywne: oczyszczony  olej Naftalan i  naturalna siarka. Naftalan S przeznaczony jest dla osób  mających problemy z łupieżem, nadmierną aktywnością gruczołów łojowych, nadmiernym rogowaceniem i łuszczeniem się skóry głowy.
Połączenie aktywnego naftalenu, siarki i witaminy A, pozwala szybko i efektywnie zlikwidować widoczne oznaki łupieżu, znormalizować pracę gruczołów  łojowych skóry głowy, usunąć  przyczyny nadmiernego rogowacenia i łuszczenia się skóry głowy.  Naftalan S przywraca naturalne funkcje skóry głowy, wzmacnia cebulki włosów, efektywnie odżywia włosy, które stają się jedwabiste i pięknie się rozczesują.
Naftalan – olej (Naftalan Oil) -  jest rzadkim typem oleju pochodzącym  z Azerbejdżanu.  Posiada wysokie (do 55 %) stężenie węglowodorów naftalenowych. Naftalen w postaci surowej, nieoczyszczonej stosowany jest od czasów starożytnych do leczenia chorób skóry.  Lekarze z Azerbejdżanu przepisują  go od wielu lat  w chorobach skóry -łuszczyca, egzemy, nadmierny łojotok, łupież, wypryski, atopowe zapalenie skóry,  grzybice, czyraki, ropne zapalenie skóry, pokrzywka, świąd, owrzodzenia, odleżyny.
Naftalen normalizuje keratynizację  (rogowacenie) naskórka, sprzyja zwiększonemu i równomiernemu podziałowi komórek  w epidermie skóry.  Stosowany bezpośrednio na skórę powoduje miejscowe znieczulenie, spadek wrażliwości skóry co daje efekt przeciwświądowy. Naftalan posiada działanie przeciwhistaminowe, przeciwzapalne. Naftalan nie jest rakotwórczy. W swojej surowej postaci, olej Naftalan służy do kąpieli leczniczych.  W swojej oczyszczonej postaci, po usunięciu smoły (mazutu),  jest bardzo skuteczny w pielęgnacji skóry.
Naftalan ma silne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Dlatego jest szeroko stosowany w leczeniu bólu kości i stawów. Olej zmniejsza obrzęki i ból. W chorobie zwyrodnieniowej stawów lub przy urazach kręgosłupa, Naftalan eliminuje ból neurologiczny.
Siarka (Sulfur)jest minerałem powszechnie stosowanym w pielęgnacji skóry przy różnych jej problemach, stymuluje naturalne procesy regeneracyjne co uwidacznia się poprzez zmniejszenie symptomów chorobowych. Siarka efektywnie działa w kuracji trądziku młodzieńczego. Aktualnie kremy bogate w siarkę używane są w leczeniu chorób skóry głowy. Mają szczególne zastosowanie w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry gdyż zauważalnie redukują powstawanie łoju. Martwe komórki skóry są odpowiedzialne za blokowanie porów przez co tworzą doskonałe warunki dla bakterii przy trądziku. Kąpiele siarkowe i inne formy stosowania siarki bezpośrednio na skórę dają widoczne korzyści przy leczeniu łuszczycy, egzem, trądziku, łupieżu, zapaleniu mieszków włosowych (zapalenie torebek włosów), brodawek, łupieżu pstrego (powierzchowne zapalenie naskórka o charakterystycznych żółtobrunatnych plamach głównie na klatce piersiowej, wywołane przez drożdżaki)
Witamina A (Retinyl Palmitate) - jest niezbędna do regeneracji komórek w warstwie podstawnej naskórka, poprawia strukturę warstwy rogowej, a tym samym wzmacnia funkcje obronne skóry i zapobiega wysuszeniu skóry (utracie wody), zmniejsza przebarwienia i plamy, chroni przed działaniem wolnych rodników i zapobiega starzeniu się skóry, reguluje procesy keratynizacji naskórka, wywiera znaczący wpływ na równowagę wodno-tłuszczową, dzięki czemu ogranicza szorstkość i złuszczanie naskórka, uczestniczy w prawidłowym wzroście włosów i paznokci, wspomaga leczenie trądziku.
Balsam dostałam w ramach współpracy ze sklepem ekopiękno.
Link do produktu:http://ekopiekno.pl/pl/p/Krem-balsam-do-problematycznej-skory-glowy-200ml-/1488
Cena: 28 zł- 200ml


Skład:
Aqua, Naftalan Oil(oczyszczona ropa naftowa Naftalan z Azerbejdżanu), Cetearyl Alcohol(emolient), Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Metosulfate(zmiękcza, humektant, zapobiega elektryzowaniu), Ceteareth-20(emulgator), Propylene Glycol(humektant), Ceteareth-6(emulgator, substacja myjąca), Behentrimoniumchloride(ułatwia rozczesywanie, wygładza, konserwuje), Dimethicone(lekki silikon), Hydroxylated Lanolin(zmiękcza, substancja błonotwórcza, antystatyczna, emulgator), Cocamide DEA(substancja myjąca), Sulfur(siarka), Retinyl Palmitate(witamina A), Parfume(zapach), Bensyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone(konserwanty).

Moja opinia:
Balsam jest smarowny, łatwo go wetrzeć w skórę głowy. 

Zapach- neutralny, nie jest drażniący, nie mam co do niego żadnych skojarzeń. Olej naftalan to gęsta, lepka, kwaśna, czarnobrunatna substancja. Azejberdżajscy lekarze od dawna leczyli nim łuszczyce, wypryski, oparzenia, artretyzm, reumatyzm. W mieście Naftalan znajduje się ośrodek leczniczy, oferujący kąpiele w oleju naftalan. Stosuje się go w leczeniu ponad 70 chorób.

 Olej naftalan zawiera:                                                                Źródło.
"1 węglowodory naftenowe -. 50-55% 
2 Węglowodory aromatyczne -. 10-15% 
3 substancje żywiczne - 14-15% 
4 Kwasy naftenowe - 0,5-3% 
5 Siarka -. 0,25-0,7% 
6 związki azotowe - 0,3% 
7. Mikroelementy (miedź, cynk, mangan, lit, bor, jod, brom itp.) "(źródło)

Związki siarki mają działanie keratolityczne- złuszczające. 
Zależało mi na pozbyciu się łusek przed farbowaniem włosów(tutaj zdjęcia skalpu w trybie makro) Co prawda używałam zmywalnej i delikatnej farby, ale nie powinno się nanosić takich substancji na podrażniony, czy poraniony skalp. Udało się :) Balsam złuszcza naskórek, pozbyłam się twardych strupków i łusek. Używałam go przed każdym myciem włosów. Obecnie stosuje go od czasu do czasu. Zużycie od początku miesiąca- do napisu s-cepa, balsam jest średnio wydajny- przy codziennym stosowaniu. Używany raz na jakiś czas powinien starczyć na dłużej. Nie znam jego wpływu na przetłuszczanie się skalpu, ponieważ pomogła mi "szamponetka" z cassią
Świąd- radzi sobie z lekkim świądem, silny świąd trochę łagodzi, choć nie do końca. Jednak zwalcza przyczynę świądu- łuski( w moim przypadku), więc z czasem ten problem maleje. Łuski zanikają stopniowo- nie nagle, więc nie oczekiwałabym natychmiastowych efektów. Zauważalne są po kilku użyciach balsamu.
Polecam osobą borykającym się z łupieżem, nadmiernym rogowaceniem naskórka, łuskami.
Balsam był zabezpieczony sreberkiem.


Miałyście?



Przypominam o konkursie klik.


P.s wreszcie mam swoją neonową i rozkloszowaną spódniczkę :D Posiadam w pasie 60(było niedawno 62, najwięcej 64) cm i spódniczka jest lekko luźna, ale nie spada ze mnie ;) Od pewnego czasu staram się ubierać kolorowo, nosić często sukienki i spódniczki. Teraz czekam na kwiatową :D


12 komentarzy:

  1. krem raczej nie dla mnie.
    a spódniczka urocza :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba mam tyle w nodze, co Ty w pasie! :D Na szczęście łuska mi nie dokucza, choć świąd już jak najbardziej. Nie pomaga henna, oleje, aloes, peeling, mgiełki. W akcie desperacji kupiłam head&shoulders, choć według wszelkiego prawdopodobieństwa powinien bardziej zaszkodzić niż pomóc.

    Myślę, że skóra mnie swędzi, bo jest cały czas wilgotna - bardzo pocę się w upały. Hmm... jeszcze glutek lniany muszę wypróbować, jutro nagotuję.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie mam całe szczęście z tym problemu :)
    Jaka ładna spódnica! Również zaczynam ubierać się kolorowo.

    OdpowiedzUsuń
  4. Ciekaw czy sprawdziło by się przy ŁZS.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że tak. Patrz recenzja łojotokowej głowy.

      Usuń
    2. Potwierdzam :)
      Miałam, używałam i polecam :)

      Usuń
  5. Wow, nie wiem czy odważyłabym się wejść do wanny pełnej czarnej mazi :-D balsam wygląda już o wiele przyjaźniej, normalnie :-)
    Spódniczka śliczna!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też nie wiem, ale to zdjęcie kojarzy mi się z horrorami :D
      Dziękuje :)

      Usuń
  6. A ja szukam właśnie czegoś na łupież męża :) Kto wie może to pomoże ? Muszę koniecznie spróbować

    OdpowiedzUsuń
  7. Naturalnym produktem, którego warto użyć walcząc z łupieżem pstrym jest Pityver. Ważnymi składnikami w kuracji łupieżu pstrego są: selen i cynk, znajdujące się w Zestawie Pityver. Dodatkowo, aby wesprzeć leczenie, warto zmienić swoje nawyki żywieniowe.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...